…ΗΘΕΛΕ, ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕ…

nv2Δυστυχώς στο ποδόσφαιρο άλλο το θέλω και άλλο το μπορώ. Ειδικά σε τέτοια μεγάλα παιχνίδια, πρέπει να έχεις και τον παράγοντα τύχη με το μέρος σου για να φύγεις νικητής. Στην στιγμή του πέναλτι και στην πολύ μεγάλη ευκαιρία του Κορέτα με το δοκάρι προ κενής εστίας , φάνηκε πως αυτό που αποκαλούμε »τύχη» στο ποδόσφαιρο, έληψε από τους κυανόλευκους. Η Νίκη Βόλου αν και καλύτερη στο πρώτο ημίχρονο, δεν κατάφερε να ανοίξει το σκορ και όντας πιο κουρασμένη στο δεύτερο ημίχρονο, ο ρυθμός πάγωσε και έτσι τα πράγματα ισορρόπησαν κάπως, δίχως να έχουμε την μεγάλη ευκαιρία εκατέρωθεν. Το παιχνίδι έμεινε στο μηδέν και έτσι η Νίκη Βόλου κοιτάει την συνέχεια, που είναι εξαιρετικά δύσκολη και θέλει προσοχή. Μην ξεχνάμε πως υπάρχει και παιχνίδι κυπέλλου την Τετάρτη με αντίπαλο την Ένωση Ιστιαίας στο Παντελής Μαγουλάς στις 12:30, όπου αναμένεται και rotation από τον κύριο Ξηροφώτο.