Μετάλλια για την κολύμβηση της Νίκης Βόλου στους αγώνες «ΑΝΤΩΝΗΣ ΔΡΟΣΟΣ»

Συνολικά 22 μετάλλια συγκέντρωσε η προαγωνιστική ομάδα κολύμβησης του Γ.Σ.Β. «Η ΝΙΚΗ», που συμμετείχε στους αγώνες  «ΑΝΤΩΝΗΣ ΔΡΟΣΟΣ» που διοργάνωσε ο ΝΟΛ Λάρισας στο ΕΑΚ Λάρισας το Σάββατο 30 Νοεμβρίου και την Κυριακή 1η Δεκεμβρίου.

Στην αποστολή συμμετείχαν 32 αθλητές κι αθλήτριες και με τις πολύτιμες οδηγίες και καθοδήγηση του προπονητή Δημήτρη Αδαμόπουλου, η αποστολή κατάφερε να συγκεντρώσει στο σύνολο 22 μετάλλια, 5 χρυσά, 8 ασημένια και 9 χάλκινα.

Αναλυτικά:

Κορίτσια 9 ετών:

  • Μπουρλότου Σοφία,  50 ελ. 14η, 100 ελ. 8η
  • Γελαδάρη Δέσποινα, 50 ελ., 26η, 100 ελ. 9η
  • Βαφειάδη Μαρκέλλα, 50 ελ. 12η, 50 πρ. 6η
  • Δεληκούρα Δανάη, 50 ελ. 20η, 100 ελ. 4η


Κορίτσια 10 ετών:

  • Καλπία Βασιλική, 50 υπ. 3η, 100 υπ. 4η
  • Νιζάμη Ιουλία, 50 πετ. 2η, 200 μικτή 2η
  • Καραϊσκου Εύα, 50 πρ. 1η, 100 πρ. 1η
  • Μπουτίνα Ελισάβετ, 50 πρ. 2η, 100 πρ. 3η
  • Γιαννοπούλου Ελευθερία, 50 υπ. 10η, 100 υπ. 13η


Κορίτσια 11 ετών:

  • Καραϊσκου Ρίτα, 200 ελ. 2η, 100 υπ. 1η, 200 υπ. 2η
  • Μαλανδρίνου Δήμητρα, 100 ελ. 3η, 100 πρ. 5η, 200 πρ. 4η
  • Παπακρίβου Αθηνά, 50 πρ. 8η, 200 ελ. 6η, 400 ελ. 5η
  • Τσαλούχου Ιωάννα, 400 ελ. 4η, 200 μικτή 4η, 200 ελ. 5η
  • Γαρδενιώτη Αναστασία, 50 ελ, 15η, 100 ελ. 16η, 100 πρ., 15η
  • Μόσχου Κοσταδιου Πελαγία, 50 ελ. 23η, 50 υπ. 25η


Κορίτσια 12 ετών:

  • Ακριβούση Κωνσταντίνα, 200 ελ. 6η, 400 ελ. 4η, 200 υπ. 6η
  • Βενέτη Διώνη, 100 ελ. 12η, 50 υπ. 8η, 800 ελ. 6η
  • Μπέτα Ζωή, 200 ελ. 9η, 50 πρ. 6η, 200 πρ. 7η
  • Φιλίππου Βασιλική, 50 πετ. 3η, 100 πετ. 2η, 200 μικτή 7η
  • Μπαλαμπάνη Δήμητρα, 200 ελ. 5η, 800 ελ. 6η, 200 πρ. 5η


Αγόρια 9 ετών:

  • Μάργαρης Βασίλειος, 50 ελ. 34ος, 50 υπ. 15ος


Αγόρια 10 ετών:

  • Ράπτης Αθανάσιος, 200 ελ. 2ος, 100 υπ. 3ος
  • Γαλάνης Χαράλαμπος, 50 ελ. 17ος, 50 υπ. 10ος
  • Μπαλαμπάνης Θωμάς, 100 ελ. 8ος, 100 υπ. 5ος
  • Μπασδάνης Αλέξανδρος, 50 ελ. 18ος, 50 υπ. 12ος
  • Νιφόρος Ορέστης, 50 ελ. 11ος, 50 υπ. 5ος
  • Χατζηδημητρίου Σεβαστιανός, 100 ελ. 11ος, 100 υπ. 4ος


Αγόρια 11 ετών:

  • Μάνος Νικόλαος, 50 ελ. 5ος, 50 υπ. 7ος, 100 ελ. 8ος
  • Ζεμπίλας Ανάργυρος, 50 υπ. 18ος, 50 ελ. 24ος
  • Μπαρτζώκας Αθανάσιος, 100 ελ. 10ος, 200 ελ. 6ος, 100 υπ. 6ος


Αγόρια 12 ετών:

  • Κατραμάδας Δημήτριος, 200 ελ. 5ος, 100 πετ. 4ος, 200 μικτή 3ος
  • Δημητριάδης Δημήτριος, 100 ελ. 4ος, 100 υπ. 6ος, 400 μικτή 1ος


Σκυτάλες:

  • Κορίτσια 9 ετών 4x50 ελεύθερο: 3ες
  • Κορίτσια 10 ετών  4x50 ελεύθερο : 2ες
  • Κορίτσια 11 ετών  4x50 ελεύθερο: 3ες
  • Κορίτσια 12 ετών  4x50 ελεύθερο: 6ες


  • Αγόρια 10 ετών  4x50 ελεύθερο: 5οι


  • Κορίτσια 9 ετών 4x50 Μ.Ο.: 4ες
  • Κορίτσια 10 ετών  4x50 Μ.Ο.: 1ες
  • Κορίτσια 11 ετών  4x50 Μ.Ο.: 3ες
  • Κορίτσια 12 ετών  4x50 Μ.Ο.: 6ες


  • Αγόρια 10 ετών  4x50 Μ.Ο.: 4οι


Το τμήμα συγχαίρει όλους τους αθλητές κι αθλήτριες για τις επιτυχίες που κατέγραψαν καθώς και τον προπονητή Δημήτρη Αδαμόπουλο για την εμφάνιση του τμήματος κι εύχεται καλή συνέχεια στις επόμενες αγωνιστικές τους υποχρεώσεις.






Εγγραφείτε στο κανάλι μας και γίνετε μέλη: YOUTUBE - BLUE HEART 105.1

0 Σχόλια