Νίκη Βόλου - Μακεδονικός 1-2: Ήττα μετά από πέντε σερί νίκες

Την ήττα μετά από πέντε σερί νίκες γνώρισε η Νίκη Βόλου η οποία έχασε στην έδρα της 2-1 από τον Μακεδονικό στο ματς που έκλεισε την αυλαία της 10ης αγωνιστικής στον Α' Όμιλο.

Ο Μακεδονικός με αυτή τη νίκη μάλιστα σκαρφάλωσε στην 5η θέση με 13 βαθμούς, όσους και η Κοζάνη και κράτησαν τη Νίκη στους 15 και την 3η θέση, χάνοντας μεγάλη ευκαιρία να πλησιάσουν ακόμα περισσότερο τον Λεβαδειακό που έχει 22, αλλά με ένα παιχνίδι περισσότερο.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο και προηγήθηκαν  2-0 με τέρματα του Ζαφειράκη στο 30' και αυτογκόλ του Αναστασίου στο 41'.

Οι παίκτες της Νίκης Βόλου προσπάθησαν στο δεύτερο ημίχρονο, στο 61' είχαν δοκάρι με το σουτ του Μοράρ και στο 70' ο Περντρέου έπιασε το πέναλτι που εκτέλεσε ο Μοράρ. Οι κυανόλευκοι μείωσαν με τον Κάσσο στο 89' για το τελικό 1-2.

Νίκη Βόλου (Ελευθερόπουλος): Γκαραβέλης, Κάσσος, Μπαχανάκ, Ανδρέου, Αναστασίου (56′ Να’α), Κυριακίδης (77′ Πέττας), Παναγιωτίδης (67′ Τζιώρας), Γαβριηλίδης (46′ Λίταινας), Ριμπέιρο, Κρητικός (67′ Πολίτης), Μοράρ.

Μακεδονικός (Μαλεζάς): Περντρέου, Χασάνογλου, Τσιλιγγίρης (73′ Λυμπεράκης), Σαραγιώτης, Πέδρο Λούκας, Χάσεκ (84′ Σανγκινέτι), Ζαφειράκης (63′ Λεωνιδόπουλος), Παναγιωτούδης, Ραμίρεζ (84′ Μελετίδης), Τσουκάνης, Σιμόνι (73′ Μπιανκόνι).

Α' ΟΜΙΛΟΣ: 10η αγωνιστική

Καμπανιακός - ΠΟΤ Ηρακλής 1-3
Απόλλων Πόντου - Αιολικός 0-1
Αναγέννηση Καρδίτσας - Λεβαδειακός 2-0
Νίκη Βόλου - Μακεδονικός  1-2