Paris Masters:Στους ''16'' με Ζβέρεφ ο Τσιτσιπάς

Ο Αλεξάντερ Ζβέρεφ θα βρεθεί στο δρόμο του Στέφανου Τσιτσιπά, για την φάση των 16 στο Paris Masters, με τον Γερμανό τενίστα να επικρατεί δύσκολα με 2-1 σετ(6-4, 7-6, 7-6) σε βάρος του Ουγκό Ουμπέρ.

Ο Ζβέρεφ θα είναι ο επόμενος αντίπαλος του Στέφανου Τσιτσιπά στον αγώνα της Πέμπτης(2/11) σε μια αναμέτρηση με τεράστιο ενδιαφέρον.

Ο Ζβέρεφ Νο.9 της παγκόσμιας κατάταξης δεν είχε εύκολο έργο ενάντια στον Ουγκό Ουμπέρ, με τον Γερμανό τενίστα να παίρνει τη νίκη με 2-1 σετ, σε μια αναμέτρηση που κρίθηκε στις λεπτομέρειες.

Αυτή μάλιστα θα είναι η 13η φορά που Τσιτσιπάς και Ζβέρεφ έρχονται αντιμέτωποι, με τον Έλληνα πρωταθλητή να μετρά επτά νίκες και πέντε ήττες.

Το πρώτο σερβίς στην αναμέτρηση του Στέφανου Τσιτσιπά με τον Αλεξάντερ Ζβέρεφ για τη φάση των «16» του Paris Masters αναμένεται να γίνει, όχι πριν τις 15:30 και τηλεοπτικά θα μεταδοθεί από το Cosmote Sport 6HD.