Άρης - Νίκη Βόλου: Πολύ κοντά στην πρόκριση ο Άρης μετά το 3-0 με τη Νίκη Βόλου (Highlights)

Ο Άρης επιβλήθηκε με 3-0 της Νίκης Βόλου στον πρώτο αγώνα για τα προημιτελικά του Κυπέλλου, παίρνοντας σαφές προβάδισμα για την πρόκριση στους «4» της διοργάνωσης.

Οι κιτρινόμαυροι σημείωσαν και τα τρία τέρματά τους στο δεύτερο ημίχρονο. Στο 58' ο Νταρίντα άνοιξε το σκορ, σε φάση που εξετάστηκε από το VAR για οφσάιντ, ενώ ο ίδιος παίκτης στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων πέτυχε και δεύτερο τέρμα.

Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Σουλεϊμάνοφ στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Άρης: Κουέστα, Μοντόγια (46’ Οντουμπάτζο), Μπράμπετς, Φαμπιάνο, Φεράρι, Νταρίντα, Ντουκουρέ (46’ Βερστράτε), Σαβέριο, Μανού Γκαρθία (57’ Σαμόρα), Φετφατζίδης (46’ Σουλεϊμάνοφ), Μορόν.

Νίκη Βόλου: Γκαραβέλης, Κάσσος, Ανδρέου, Στίκας, Αναστασίου, Κυριακίδης, Λίταινας (57’ Ριμπέιρο), Γαβριηλίδης, Πολίτης (84’ Τοπαλίδης), Κρητικός (73’ Νάα), Τζιώρας (57’ Παναγιωτίδης – λ.τρ. 84’ Βουκελάτος).