Μάντζιος: ''Είχαμε ένα μέτριο ημίχρονο - Είναι το σκορ που θέλαμε απέναντι σε μια καλή ομάδα όπως η Νίκη Βόλου''

Ο Άκης Μάντζιος έμεινε ευχαριστημένος από το σκορ ασφαλείας του Aρη απέναντι στη Νίκη Βόλου (3-0) στον πρώτο προημιτελικό του Κυπέλλου, αν και δεν ήταν χαρούμενος με την εικόνα στο πρώτο 45λεπτο.

Aναλυτικά όσα είπε στην κάμερα της Cosmote:

«Είχαμε ένα μέτριο ημίχρονο πάλι, χωρίς διάθεση να τρέξουμε. Όταν μια ομάδα αμύνεται πίσω από την μπάλα, χρειάζεται περισσότερη κίνηση. Είχαμε όμως δύο ευκαιρίες. Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα βελτιώθηκε και με τις αλλαγές.

Το 3-0 είναι ένα σκορ που θέλαμε, πάρα πολύ καλό απέναντι σε μια καλή ομάδα όπως η Νίκη Βόλου. Το σημερινό ματς ήταν το έκτο συνεχόμενο και έχουμε άλλα έξι. Η κούραση συσσωρεύεται. Προσπαθούμε κι έχουμε απαίτηση από όλους τους παίκτες να δίνουν το 100%, ώστε να παρουσιάζεται η ομάδα όσο μπορεί καλύτερη, πιο κυνική και να παίρνει τα αποτελέσματα που θέλει».