Η Κ19 του Ολυμπιακού στα ημιτελικά του Youth League(Highlights)

Την πρόκριση στα ημιτελικά του Youth League πήρε ο Ολυμπιακός επικρατώντας με 3-1 εκτός έδρας της Μπάγερν.

Οι «ερυθρόλευκοι» πήραν το προβάδισμα στο 32ο λεπτό με πλασέ του Μουζακίτη ενώ διπλασίασαν τα τέρματα τους πέντε λεπτά αργότερα με τον Παπακανέλλο. Στο 40΄ο Ολυμπιακός έκανε το 3-0 με φοβερό σουτ στην κίνηση του Κωστούλα. Η Μπάγερν μείωσε στο 63ο λεπτό όταν ο Ζβόναρεκ έκανε το σουτ από τα όρια της περιοχής, ο Σίνα δεν μπόρεσε να μπλοκάρει και ο Ραμσάκ πήρε το ριμπάουντ για το 3-1.

ΜΠΑΓΕΡΝ: Σμιτ,Σόλζε, Μανούμπα, Σολ, Χένινγκ, Ζβόναρεκ, Φερνάντες, Γιένσεν (46' Ενκιλί), Αζνού (46' Λισίνα), Ράμσακ, Κούσι - Ασάρε.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Σίνα, Πρεκατές, Τανούλης, Κωστούλας (90' Γατόπουλος), Αλαφάκης (90' Χρήστου), Μουζακίτης, Μπάκουλας, Κουτσογούλας, Πνευμονίδης (67' Λιατσικούρας), Παπακανέλλος (78' Ντάμα), Χ. Κωστούλας.