Super league 2: Αποτελέσματα και βαθμολογίες

Ο Λεβαδειακός επιστρέφει στην Stoiximan Super League, μετά τον περσινό υποβιβασμό του, καθώς κατέκτησε το πρωτάθλημα στον Α' όμιλο της Super League 2.

Η Νίκη Βόλου πέρασε νικηφόρα από την Λάρισα με 2-3 μέσα στο AEL FC Arena.Οι βυσσινί άνοιξαν το σκορ με τον Στίνα στο 23ο λεπτό, αλλά οι κυανόλευκοι απάντησαν με το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Κρητικού στο 30ο λεπτό. Στο δεύτερο μέρος και πάλι σκόραρε πρώτη η ΑΕΛ με την κεφαλιά του Φατάι στο 49', αλλά η Νίκη το έφερε τούμπα χάρη στα γκολ των Ανδρέου και Λίταινα.

Η ΑΕΛ έμεινε στους 28 βαθμούς, ενώ η Νίκη ανέβηκε στους 24 και την πλησίασε στην άτυπη μάχη για τη δεύτερη θέση.

ΑΕΛ (Δερμιτζάκης): Βενετικίδης, Καλουτσικίδης, Μαϊδανός (69′ Κοσσονού), Ηλιάδης, Γιανναράκης, Πλέγας (69′ Παπαδόπουλος), Αντράντα (46′ Θωμαΐδης), Στίνα (76′ Μαυριάς), Φατάι, Κ. Παπαγεωργίου, Πεντρόσο.

Νίκη Βόλου (Ελευθερόπουλος): Γκαραβέλης, Τοπαλίδης, Αναστασίου, Ανδρέου, Στίκας, Κυριακίδης, Λίταινας, Πέττας (76′ Γιαννίτσης), Πολίτης, Κρητικός, Μπάλλας.

Τα αποτελέσματα της 6ης αγωνιστικής των playoffs του Α' ομίλου της Super League 2
  • ΑΕΛ - Νίκη Βόλου 2-3
  • Λεβαδειακός - Μακεδονικός 2-0
Ρεπό: ΑΕΚ Β'